Ми на фейсбуці
Ми у телеграмі
fondsumy-sor@ukr.net
+38 (050) 214-52-29

Підприємцю

Effect #6

Підприємцю

докладніше

Підприємства Сумщини

Effect #6

Підприємства Сумщини

докладніше

Конкурси Фонду

Effect #6

Конкурси Фонду

докладніше

ФОП використав кошти на підприємницькі цілі з свого рахунку як фізособи — чи оштрафують його

 

Із 3 січня ФОПам дозволено використовувати кошти на власні потреби лише після їх перерахування із підприємницького рахунку на особистий рахунок як для фізособи. Цю вимогу внесли до п. 14 розділу І Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління НБУ від 27.12.2019 р. № 162.  І вона вже наробила багато шуму серед ФОПів.

На прохання прояснити, чи справді ФОПу для операцій, пов’язаних з власними потребами, треба перерахувати кошти з рахунку ФОПа на власний поточний рахунок фізособи, відкритий для власних потреб — в НБУ відповіли ствердно, так. Проте відмітили, що кошти з рахунку ФОПа на рахунок для власних потреб перераховують після підтвердження про сплату податків та зборів або відсутність заборгованості за ними (прим. авт. — але НБУ не пояснює, у якій формі та спосіб це підтвердження робити).

А ось із питанням санкцій, які передбачені за порушення розрахунків ФОПів, НБУ вказав, що це у компетенції ДПС.

Податківці 14.01.2020 р. розмістили роз’яснення у підкатегорії 107.04 “Запитання – відповіді з Бази знань” ЗІР (zir.sfs.gov.ua) щодо штрафів за використання коштів.  Однак  замість того, аби прояснити, чи штрафувати ФОПа за використання коштів із підприємницького рахунку на власні потреби, податківці відповіли на зворотне питання. Тобто, пояснили, яка відповідальність для єдинників, які скористаються рахунками, відкритими для власним потреб, на свої підприємницькі цілі.

Вони відмітили, що для операцій, пов’язаних із підприємницькою діяльністю, єдинники першої – третьої груп не можуть використовувати поточні рахунки фізосіб, які відкриті для їх власних потреб. Водночас питання із використанням поточних рахунків фізосіб знаходиться у правовому полі НБУ.

Разом з тим  варто зауважити, що ДПС не може встановлювати режими використання рахунків фізосіб та ФОПів, бо ця прерогатива за НБУ. Проте НБУ жодних санкції не вказав у своєму роз’ясненні.