Ми на фейсбуці
Ми у телеграмі
fondsumy-sor@ukr.net
+38 (050) 214-52-29

Підприємцю

Effect #6

Підприємцю

докладніше

Підприємства Сумщини

Effect #6

Підприємства Сумщини

докладніше

Конкурси Фонду

Effect #6

Конкурси Фонду

докладніше

Порядок вiдкриття власної справи

Ще до того, як ви підете реєструватися на приватного підприємця, варто пам’ятати про кілька нюансів. Перший: для заповнення реєстраційної заяви (і онлайн, і особисто) майбутній підприємець має обрати КВЕД (класифікатор видів економічної діяльності) — для означення виду (чи видів) діяльності, яким ФОП і буде займатися. Список усіх КВЕДів є на офіційному сайті.

Другий: для оформлення онлайн-заяви про реєстрацію ФОП вам потрібно обов’язково мати електронний цифровий підпис (ЕПЦ).

Як відкрити ФОП через інтернет

Як відкрити ФОП через сайт Мін’юсту

Перший спосіб — через сайт Мін’юсту. Тут потрібно увійти в “Кабінет електронних сервісів” і у “Реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” вибрати пункт меню “Заява на державну реєстрацію юридичної особи або фізичної особи-підприємця”. Відкриється вікно входу (реєстрації). Якщо ви не зареєстровані в системі – зробіть це, слідуючи вказівкам.

Далі буде потрібно зробити таке:

1. Увійти в приватний кабінет (на сайті Мін’юсту).
2. Створити заяву.
3. Підписати заяву ЕЦП.
4. Відправити заяву.
5. Перевірити стан розгляду заяви.
6. Отримати електронний або паперовий документ.

У Мін’юсті запевняють: такий спосіб реєстрації займе всього один день.

Або скористатися послугою ФОП за 10 хвилин в “Дії” Це новий спосіб і поки найшвидший.

1. Зареєструйтеся або увійдіть (якщо вже зареєстровані) в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.

2. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги.

3.Заповнену заяву на реєстрацію ФОП автоматично надішлють реєстратору за місцем вашої реєстрації або за місцем реєстрації, яке зазначено в довідці переселенця.

4. Якщо ви вибрали спрощену форму оподаткування, заяву на перехід до спрощеної системи буде автоматично відправлено до податкового органу за місцем вашої реєстрації або за місцем реєстрації, яке зазначено в довідці переселенця.

5. Якщо вибрали загальну систему оподаткування, то можете також подати заяву на реєстрацію платником податку на додану вартість (ПДВ).

Статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина. Повідомлення про реєстрацію або відмову з’явиться в кабінеті, а також буде відправлено по електронній пошті. Як тільки запис про реєстрацію ФОП з’явиться в Єдиному державному реєстрі, ви можете отримати виписку з реєстру в кабінеті громадянина. Виписка має юридичну силу – її можна роздрукувати і користуватися як будь-яким іншим документом.

Як відкрити ФОП особисто

Якщо онлайн-реєстрація — не для вас, то можна зареєструвати ФОП і старим-добрим способом. Для цього потрібно звернутися до державного реєстратора за місцем проживання (для мешканців м.Суми вул. Горького, 21 ЦНАП) з паспортом та ідентифікаційним кодом, надати копії цих документів. У держреєстратора ви маєте заповнити реєстраційну картку. Будьте уважні при заповненні КВЕДів — якщо помилитесь, вас зареєструють (щоправда, ризикуєте замість, наприклад, надання будівельних послуг підписатись на постачання хліба). А виправити цю помилку можна буде тільки шляхом внесення змін.

Подати документи держреєстратору також можна спецлистом або через представника (оформивши на нього попередньо нотаріально посвідчену довіреність).

Якщо обійшлось без помилок — протягом трьох робочих днів з моменту подання документації вас повинні внести до державного реєстру й видати відповідну виписку. Якщо ви надсилали документи листом, то і виписку отримаєте поштою.

Далі необхідно нести власноруч документи до підрозділу податкової інспекції:

– отриману вами раніше виписку з єдиного державного реєстру;

– копію паспорта та ідентифікаційного коду;
– заяву на ім’я начальника податкової інспекції .

 Крім того, ви отримаєте свідоцтво про те, що є платником єдиного податку, та реквізити банківського рахунку, на який будете сплачувати цей податок.

Ще один момент: безвідносно способу реєстрації потрібно буде відкрити рахунок у банку для проведення безготівкових розрахунків.

 Дозволені види діяльності

I група II група III група
а) Роздрібний продаж товарів ВИКЛЮЧНО НА РИНКАХ !!! В інших місцях – 2-а або 3-я група.

б) Надання побутових послуг населенню. Повний перелік тут.

а) Надання послуг (в т.ч. побутових) платникам єдиного податку та / або населенню. Не мають права надавати послуги юридичним особам не платникам єдиного податку. Якщо надають послуги, то з суми, отриманої за послуги, потрібно сплатити 18% ПДФО і 22% ЄСВ.

б) Виробництво та / або продаж товарів (кому завгодно).

в) Діяльність в сфері ресторанного бізнесу.

Не можуть у 2 групі ФОП, які здійснюють діяльність:

– посередницькі послуги в сфері нерухомості.

– послуги з оцінки нерухомості;

– виробництво, продаж, ремонт ювелірних виробів і виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

 

 Будь-які види діяльності, крім тих, які заборонені для ФОП, що сплачують єдиний податок.