Ми на фейсбуці
Ми у телеграмі
fondsumy-sor@ukr.net
+38 (050) 214-52-29

Підприємцю

Effect #6

Підприємцю

докладніше

Підприємства Сумщини

Effect #6

Підприємства Сумщини

докладніше

Конкурси Фонду

Effect #6

Конкурси Фонду

докладніше

Рада схвалила оновлення Податкового кодексу зі збільшеними лімітами для ФОПів

В Україні стартувала мала податкова реформа — сьогодні депутати проголосували в другому читанні та в цілому за законопроект № 1210. Його ключові завдання:

  • запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі;
  • імплементація норм, передбачених Планом протидії практикам розмиванню оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS);
  • реформування інституту фінансової відповідальності;
  • удосконалення процедури адміністрування податків та зборів.

Скажімо, законопроектом пропонується внести зміни щодо розгляду матеріалів перевірки, який здійснюватиметься колегіально постійно діючим органом контролюючого органу — комісією з питань розгляду заперечень.

Крім того, пропонується удосконалити процедуру оскарження рішень контролюючих органів шляхом створення Апеляційної ради з питань розгляду скарг платників податків. До її повноважень належатиме розгляд скарг на рішення ДПС у передбачених ПКУ випадках.

Також відмітимо, що текст законопроекту № 1210 суттєво доопрацьовано до другого читання, про що свідчить його текст на сайті Ради. Зокрема, зупинимося на декількох нюансах:

1. Платники податку на прибуток, які зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подаватимуть ДПС річну фінансову звітність, яку оприлюднять разом з аудиторським звітом в строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним. У разі неподання (несвоєчасного подання) річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом, застосовується відповідальність, передбачена п. 120.1 ПКУ для подання податкових декларацій (розрахунків).

2. Все ж таки ВР відмовилася від норми, за якою коригували фінрезультат на суму визнаних доходів/витрат від курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті на дату балансу.

До того ж несподівано депутати підтримали правку, яка стосується підвищення лімітів для перебування на єдиному податку:

  • для першої групи — із 300 тис. грн до 1 млн;
  • для другої групи — із 1,5 млн до 5 млн;
  • для третьої групи — із 5 млн до 7 млн.